Ob začetku šolskega leta 2019 / 2020 smo učenci 7. razredov večine osnovnih šol, takrat tudi naš 7. b OŠ Prežihovega Voranca Ravne na Koroškem,  že 26 leto zapored izpolnjevali Slovesno zaobljubo o nekajenju, ki jo na šole pošlje Zveza slovenskih društev za boj proti raku v sodelovanju z Zavodom za šolstvo RS. Ob tej priložnosti učenci podpišejo zaobljubo ter izpolnjujejo vprašalnik na katerega morajo pravilno odgovoriti in ga poslati nazaj na zvezo, s tem pa imajo možnost biti izžrebani v glavnem žrebu. Letos je le to potekalo na OŠ Ljubečna, 6. 3. 2020, kjer so izžrebali 90 sedmošolcev in jim podelili praktične nagrade. Med srečnimi izžrebanci je bila tudi naša Luna Žunec letos 8. b razred.

Mentorica Romana Finžgar